درمان آلرژی فصلی با استفاده روش های طب ایرانی

اگر مبتلا به سرماخوردگی شدیم، چه با دارو چه بدون دارو سه روز بعد خوب می شود. اما فرد باید استراحت کند. زمان استراحت بدن گرم می شود و انرژی برای درمان بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری حکیم نیوز، در فصل بهار معمولا افراد از آلرژی فصلی و آب ریزش بینی رنج می برند. این مشکل در طب سنتی قابل حل است و با درمان های خانگی و استفاده از روش های طب ایرانی می توان آن را درمان کرد.

در همین رابطه دکتر حسین خیراندیش، از فعالین طب سنتی گفت: حساسیت و آلرژی معمولا از به هم خوردگی اخلاط یعنی عدم تعادل مزاج بوجود می آید برای درمان قطعی آن باید بدن را به تعادل مزاجی خود برسانید تا درمان کامل شود. یا اینکه از شدت حرارت در سر(صفرا) بوجود می آید که اگر از شدت حرارت باشد درمان آن فقط حجامت آلرژی است.

وی افزود: استفاده از جوشنده نعناع باعث می شود تا فرد به سرماخوردگی و آبریزش دچار نشود. اگر خواستیم کنترل کنیم، یک مقدار از اسانس نعناع را روی پیشنانی بمالیم

خیراندیش ادامه داد: اگر مبتلا به سرماخوردگی شدیم، چه با دارو چه بدون دارو سه روز بعد خوب می شود. اما فرد باید استراحت کند. زمان استراحت بدن گرم می شود و انرژی برای درمان بیشتر است.

وی خاطر نشان ساخت: اگر امکان استراحت نبود باید گرمابخش ها را به کار ببریم. می شود از دمنوش های نعناع، پونه و سوپ های خوب و گرم استفاده کرد.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: همچنین برای کسی که سرما خورده و آبریزش دارد. روغن سیاه دانه، روغن زیتون یا روغن کنجد بر روی ملاج بمالیم و ماساژ دهیم. روغن کنجد بهتر است؛ چرا که گرم تر و نرم تر است و بهتر جذب می شود. در این حالت سینوس ها بیشتر گرم می شوند و آبریزش بینی سریع تر بهبود پیدا می کند.

وی در پایان گفت: برای گرفتگی بینی هم می توان این موارد را انجام داد. اگر شدید بود می توان از بادکش کتف استفاده کرد. توصیه می شود در موارد شدیدتر از ترکیب سیاه دانه و عسل استفاده شود. یک واحد سیاه دانه پودر شده با سه برابر عسل ترکیب شود. سیاه دانه نباید زیاد در معرض هوا قرار گیرد. روزی یک قاشق مرباخوری از آن میل کنید. این برای بیماری است که به تب رسیده است.

ثبت نظر

قوانین:

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید  در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.