متخصص طب سنتی: مصرف پاستیل موجب مشکلات کبدی و گوارشی می شود

محمد عسکر فراشاه: ژلاتین کمک چندانی به استخوان سازی و ساخت مفاصل کودکان در حال رشد، نمی‌کند

به گزارش حکیم نیوز؛ پاستیل یکی از محبوب ترین خوراکی ها به ویژه برای کودکان است که با شکل ها و طعم های گوناگون در بازار وجود دارد و احتمالاً کسی نیست که تاکنون پاستیل نخورده باشد. محمد عسکر فراشاه، متخصص طب سنتی در رابطه با باورهای نادرست در خصوص پاستیل اظهار داشت: یکی از باور‌های غلطی که در جامعه رواج دارد این است که پاستیل، استخوان ساز و غضروف ساز بوده و از این رو برای کودکان درحال رشد مناسب است، در حالی که پاستیل‌ها پر از افزودنی هستند، با توجه به غلظتشان موجب آسیب به کبد و بروز مشکلات گوارشی می‌شوند.

وی در رابطه با مواد اصلی تشکیل دهنده پاستیل و نحوه تهیه آن گفت: ماده اصلی پاستیل، ژلاتین است و به این صورت تهیه می‌شود که استخوان را از گوشت جدا کرده و آن را می‌جوشانند که حاصل آن ژله‌ای بی رنگ است. سپس با افزودن رنگ و مواد قندی ماده به دست آمده تبدیل به پاستیل می‌شود.

عسکر فراشاه یادآور شد: در حقیقت پاستیل، ژله کم آب همراه با طعم دهنده و رنگ دهنده و دیگر افزودنی ها است و به اعتقاد وی ژلاتین، ارزش غذایی بالایی ندارد. این مطلب که پاستیل برای استخوان سازی کودکان در حال رشد سودمند است باور غلطی است.

این متخصص طب سنتی در پایان خاطرنشان کرد: کودکان در حال رشد به همه نوع مواد غذایی نیاز دارند و ژلاتین کمک چندانی به استخوان سازی و ساخت مفاصل آن‌ها نمی‌کند.

ثبت نظر

قوانین:

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید  در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.