پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
تغذیه و سلامت
تاریخ:26 شهریور 1399 - 22:11
کد خبر: 92

متخصص طب سنتی: مصرف پاستیل موجب مشکلات کبدی و گوارشی می شود

محمد عسکر فراشاه: ژلاتین کمک چندانی به استخوان سازی و ساخت مفاصل کودکان در حال رشد، نمی‌کند

به گزارش حکیم نیوز؛ پاستیل یکی از محبوب ترین خوراکی ها به ویژه برای کودکان است که با شکل ها و طعم های گوناگون در بازار وجود دارد و احتمالاً کسی نیست که تاکنون پاستیل نخورده باشد. محمد عسکر فراشاه، متخصص طب سنتی در رابطه با باورهای نادرست در خصوص پاستیل اظهار داشت: یکی از باور‌های غلطی که در جامعه رواج دارد این است که پاستیل، استخوان ساز و غضروف ساز بوده و از این رو برای کودکان درحال رشد مناسب است، در حالی که پاستیل‌ها پر از افزودنی هستند، با توجه به غلظتشان موجب آسیب به کبد و بروز مشکلات گوارشی می‌شوند.

وی در رابطه با مواد اصلی تشکیل دهنده پاستیل و نحوه تهیه آن گفت: ماده اصلی پاستیل، ژلاتین است و به این صورت تهیه می‌شود که استخوان را از گوشت جدا کرده و آن را می‌جوشانند که حاصل آن ژله‌ای بی رنگ است. سپس با افزودن رنگ و مواد قندی ماده به دست آمده تبدیل به پاستیل می‌شود.

عسکر فراشاه یادآور شد: در حقیقت پاستیل، ژله کم آب همراه با طعم دهنده و رنگ دهنده و دیگر افزودنی ها است و به اعتقاد وی ژلاتین، ارزش غذایی بالایی ندارد. این مطلب که پاستیل برای استخوان سازی کودکان در حال رشد سودمند است باور غلطی است.

این متخصص طب سنتی در پایان خاطرنشان کرد: کودکان در حال رشد به همه نوع مواد غذایی نیاز دارند و ژلاتین کمک چندانی به استخوان سازی و ساخت مفاصل آن‌ها نمی‌کند.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved