پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
سیاست سلامت
تاریخ:12 مرداد 1399 - 10:27
کد خبر: 7

مجلس باید با تصویب قوانین در عرصه طب سنتی پیشتاز باشد

نماینده مجلس گفت:کارکرد طب سنتی در گذشتگان ما در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نشان دهنده اصولی و تاثیرگذار بودن آن است. حسینی کیا گفت: مافیای دارویی در دهه های گذشته و با ترویج و افزایش طب شیمیایی مانع مهمی در برابر توسعه روزافزون طب اسلامی – ایرانی شد.

به گزارش خبرگزاری حکیم نیوز؛ سید جواد حسینی کیا عضو فراکسیون حمایت از طب اسلامی – ایرانی گفت: مهمترین بخش های زندگی بشر اعم از خوراک و درمان و چگونگی سبک زندگی مطلوب که سلامت جسم و روح انسان را تامین می کند؛ از روایت های دینی معصوم علیهم السلام به ما رسیده است. این روایت ها که در قرن های پیش مهمترین منابع دارویی و درمان به شمار می رفتند و همگی با استفاده از طبیعیات و آنچه خداوند در طبیعت به بشر ارزانی کرده در حوزه پیشگیری و درمان بسیار کارآمد بوده اند و اصلی ترین بخش درمان مردم در قرن ها به واسطه استفاده از داروهای گیاهی بدون عارضه بوده است.

وی دراین باره افزود: مافیای دارویی در دهه های گذشته و با ترویج و افزایش طب شیمیایی مانع مهمی در برابر توسعه روزافزون طب اسلامی – ایرانی شد؛ قطعا با پیشرفت علم اگر به طب اسلامی –ایرانی بها داده می شد شاهد رونق این موضوع و به تبع آن پیشگیری از بسیاری امراض و درمان بسیاری از بیماری­ها بدون کمترین تبعات برای بیمار بودیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: افزایش بیماریهای روحی و روانی و فشارهای مضاعفی که بشریت در زندگی روزمره تجربه می کند ما را باید به این مهم وادارد که نیازمند اجماع نظر و توجه هر چه بیشتر در امر اطلاع رسانی؛ ترویج و تبلیغ سبک زندگی اسلامی – ایرانی و توجه به درمان های سنتی هستیم. لذا انتظار می رود دولت در کنار مجلس شورای اسلامی عاملین اصلثی بسترسازی­های لازم در تامین سلامت جامعه به عنوان یکی از اساسی ترین ارکان هر نظامی باشند؛ چرا که حفظ سلامت مردم به معنای افزایش بهره وری انسانی و عدم تحمیل هزینه های سرسام آور درمانی به نظام است.

سید جواد حسینی کیا در پایان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر در کنار ظرفیت سازی برای ترویج و گسترش طب اسلامی – ایرانی باید مانع ورود و حضور سودجویان دراین عرصه شویم. ارائه آموزش های لازم توسط حکمای امر و شناخته شدگان این حوزه در کنار ارائه خدمات پژوهشی شناخت داروهای گیاهی و نحوه استفاده  و نوع تاثیرات آنها درامراض مختلف نیز موضوعی است که می تواند یکی از راهکارهای گسترش هر چه بیشتر طب اسلامی – ایرانی باشد. از این رو مجلس شورای اسلامی با پر کردن خلاء های قانونی و تصویب قوانین مورد نیاز باید در عرصه طب اسلامی – ایرانی مهم پیشتاز و علمدار باشد چرا که تامین سلامت مردم در دین مبین اسلام بسیار ضروری و حیاتی است.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved