پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
گزارش و مقاله
تاریخ:12 بهمن 1400 - 14:02
کد خبر: 4822

اگر می خواهید چربی بدن را کم کنید یا عضلاتتان را زیاد کنید یا فقط سالم‌تر غذا بخورید این الگوی غذایی را استفاده کنید

به گزارش بهداشت نیوز، به منظور کاهش توده چربی و کاهش وزن، افزایش توده عضلانی، حفظ وزن فعلی و سالم غذا خوردن باید به کنترل و نظارت بر مصرف غذا و کالری دریافتی توجه داشت.

به گزارش بهداشت نیوز، به منظور کاهش توده چربی و کاهش وزن، افزایش توده عضلانی، حفظ وزن فعلی و سالم غذا خوردن باید به کنترل و نظارت بر مصرف غذا و کالری دریافتی توجه داشت.

شمارش کالری‌های مصرفی با فرمول‌ها و محاسبات ریاضی می‌تواند خسته کننده و غیرعملی باشد و اکثر مردم از آن فراری بوده و آن را اقدامی پیچیده می‌دانند،  علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهد که شمارش کالری می‌تواند تا ۲۵ درصد در هر دو طرف معادله، هم کالری دریافتی از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها و هم کالری مصرفی ناشی از هرگونه فعالیت بدنی،  اشتباه محاسبه شود.

بر اساس این مطلب که از سوی هادی روحانی و محمد شریعت‌زاده تهیه شده و از سوی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: یک راهنمای کیفی و ساده وجود دارد که بر اساس آن «با استفاده از الگوی دست» دریافت مقدار مناسب و تعادل در هر وعده غذایی را آسان‌تر می کند.

اینفوگرافیک مربوطه نشان می‌دهد که چگونه از دست خود برای اندازه‌گیری وعده‌های غذایی استفاده کنید و توضیح می‌دهد که چگونه رویکرد تغذیه‌ای را بر اساس اهداف، سطح فعالیت بدنی و سبک غذا خوردن خود تنظیم کنید.

این راهنما به شما کمک خواهد کرد سهم مواد غذایی مصرفی را متناسب با اهداف خود تنظیم کنید؛ حال اینکه بخواهید می خواهید توده چربی بدن را کم کنید، یا توده عضلانی را افزایش دهید و یا فقط سالم‌تر غذا بخورید. اینکه ببینید یک وعده غذایی متعادل «پایه» چگونه به نظر می‌رسد حتی اگر در حال حاضر اهداف خاصی نداشته باشید و میزان مواد غذایی مصرفی خود را بر اساس سطح فعالیت بدنی خود تنظیم کنید.

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکسکنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved