پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
زندگی سلامت
تاریخ:10 بهمن 1400 - 12:31
کد خبر: 4788

سالانه ۲۰ درصد ظرفیت پزشکی مناطق محروم افزایش می‌یابد

باشگاه خبرنگاران جوان _ عبدالرسول پور عباس گفت: محور تغییرات در کنکور سراسری ۲ بخش است یکی تاثیر سوابق تحصیلی به میزان ۴۰ درصد است که این تاثیر هم مثبت است. تغییر دیگر در اجرای بهتر آزمون است که دفترچه‌ها تفکیک می‌کنیم تا بیشترین میزان امنیت و آرامش را برای داوطلبان مهیا شود.

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، با تفکیک دفترچه سوالات داوطلب تعداد سوالات کمتری را در هر دفترچه مشاهده می‌کند که با این کار به آرامش داوطلب کمک می‌شود. از طرفی سوالات به سمت مفهومی شدن می‌روند که در چهارچوب کتاب‌های درسی است.

پورعباس گفت: در رشته پزشکی ۲۰ درصد افزایش ظرفیت داریم که از ۸ هزار نفر به ۹هزار و ۶۰۰ نفر می‌رسد که برای مناطق محروم تعریف شده است و تا ۴ سال بعد از آن سالانه ۲۰ درصد اضافه می‌شود. امسال نزدیک به هزار ۶۰۰ نفر افزایش ظرفیت در رشته پزشکی داریم.

او تاکید کرد که، سال آینده تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی را داریم از سال‌های بعد این تاثیر بیشتر می‌شود و سال به سال، تاثیر سوابق تحصیلی سال قبل هم لحاظ می‌شود.

به گفته پورعباس، در سال‌های ۸۴ تا ۸۸ تمام فعالیت‌های آزمون‌ها الکترونیکی شد که از امسال طبق برنامه ریزی آزمون‌ها الکتریکی و هوشمند با امنیت بالا برگزار شود.

او گفت: ثبت نام در آزمون سراسری از امروز آغاز و تا ۱۷ بهمن ادامه دارد داوطلبان در سه گروه آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می‌توانند در آزمون هنر هم شرکت کنند.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved