پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
دانستنی سلامت
تاریخ:12 خرداد 1400 - 16:21
کد خبر: 4361

انجام اعمال ورزشی، باعث پیشگیری و کنترل فشار خون می شود

با انجام برخی حرکات ورزشی مناسب مانند پیاده روی،دوچرخه سواری و...می توانید بیماری فشارخون را کنترل کنید.

به گزارش حکیم نیوز: از هر چهار مورد حمله قلبی یک مورد بر اثر فشار خون بالا اتفاق می افتد. برآوردها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۲۵ حدود ۶۰ درصد از جمعیت جهان به عارضه فشار خون بالا مبتلا خواهند شد. اگرچه این موضوع پذیرفته شده که انجام حرکات ورزشی فشار خون را کاهش می دهد، تاکنون توصیه های مطرح شده بدون توجه به سطح فشار خون بوده و روی میزان حرکات ورزشی در هفته متمرکز بوده است.
در این بررسی چگونگی تاثیر ورزش کردن در مبتلایان به فشار خون بالا، افرادی با فشار خون بالاتر از سطح نرمال و افرادی با فشار خون طبیعی مورد مطالعه قرار گرفت.
محققان سوئیسی اظهار داشتند: هدف ازاین توصیه ها برای تمامی سه گروه، کاهش فشار خون بوده است. در نهایت، از طریق کاهش فشار خون، می توان خطر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را کاهش داد.

به گفته این محققان، برای افراد مبتلا به فشار خون بالا ورزش هوازی موثرترین روش است که شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن می شود. در افرادی با فشار خون بالاتر از سطح نرمال انجام تمرینهای مقاومتی پویا در اولویت است. همچنین افرادی با فشار خون طبیعی بیشتر از انجام تمرینهای مقاومتی ایزومتریک توصیه میشود.

گفتنی است که افراد چاق در صورت تداوم عارضه چاقی به احتمال زیاد دچار فشار خون می شوند. همچنین افراد سالم که والدین آنان فشار خون بالا دارند در معرض خطر فشار خون بالا هستند.

 

منبع: ایسنا

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved