پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
اقتصاد سلامت
تاریخ:27 بهمن 1399 - 12:41
کد خبر: 4036

IMC ORGA، یک ضدعفونی کننده 100درصد ارگانیک ایرانی

محلول ضدعفونی کننده IMC ORGA با اثربخشی بالا در پیشگیری از ویروس کووید ۱۹، امکان نابودسازی طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم‌ها را در کمترین زمان ممکن دارد.

حکیم نیوز: شیوع کرونا سبب شد تا سبک زندگی مردم در جهان تغییر کند، مهمترین آن رعایت نکات بهداشتی فراتر از سبک زندگی قبل از کرونا بود. در این میان استفاده از ضدعفونی کننده ها به صورت روزمره که عمدتا برای دست ها استفاده می شد یکی از مواردی بود که مشکلات عدیده پوستی و تنفسی به همراه داشت، جدای از آنکه عوارض زیادی نیز به جا می گذاشت.

چندی پیش بود که خبری منتشر شد درباره تولید یک محلول ضدعفونی کننده ارگانیک که از قضا تولید داخل است و تاثیر زیادی نیز در پیشگیری از ویروسس کووید 19 دارد. این محصول به تایید آزمایشگاه‌های داخلی و بین المللی نظیر انستیتو پاستور، مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان پدافند غیرعامل ، CREM CO، HYGCEN  نیز رسیده است.

بنا به گفته کارشناسان، محلول ضدعفونی کننده IMC ORGA با اثربخشی بالا در پیشگیری از ویروس کووید ۱۹، امکان نابودسازی طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم‌ها را در کمترین زمان ممکن دارد. ضدعفونی دست، صورت، بدن، سطوح سخت و نرم و ضدعفونی و تمیزکردن انواع زخم، محل جراحی و جای سوختگی از کاربردهای این محصول گیاهی است.

اما این محلول ضدعفونی کننده چیست؟

شركت تمام صنعت تهران با دارا بودن مركز نوآوری مشترك در آلمان و كانادا و همچنین ارتباط مستقیم با پژوهشگاه‌های معتبر دنیا موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده كاملا گیاهی از گیاهان نعنا،آویشن زنجبیل و  آنتی میكروبیال با نام برند IMC ORGA شده است که قابلیت نابود سازی قارچ، باكتری و ویروس از جمله ویروس پارا آنفوﻻنزا و BVD را دارد که علاوه بر نداشتن عوارض جانبی استفاده از الكل و وایتكس، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نابود سازی عوامل بیماری زا شود.

این تركیب ضدعفونی کننده گیاهی بدون الكل، آمونیوم، پارابن، تریكلوسان و بنزالكونیم كلرید است. شایان ذكر است، این محلول ضدعفونی کننده گیاهی و طبیعی دارای نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو و تست شده در آزمایشگاه‌های معتبر بین المللی از جمله هایژن آلمان، كرمكو كانادا، سرم سازی رازی، انیسیتو پاستور و سازمان‌های مختلف مانند سازمان پدافند غیر عامل كشور و سپند وزارت دفاع است.

در تستی که در آزمایشگاه های CREM Coکانادا بر کرونا ویروس انجام شد، مشخص شده که ترکیب IMC ORGA در از بین بردن این ویروس بسیار اثربخش عمل می کند و می تواند ۹۹.۹۷ درصد در از بین بردن ویروس اثربخش باشد. همچنین ‌اجزای مؤثره این محلول عصاره آویشن، نعنا، فلفل و زنجبیل است و PH خنثی و سازگاری با پوست از ویژگی های این محصول است.

نظر کارشناسان درباره ضدعفونی کننده طبیعی ایرانی

دکتر نفیسه حسینی یکتا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، یکی از مهمترین ویژگی‌های محلول ضدعفونی کننده IMC را  تکیه بر دانش بومی و کارایی بالای این محصول می داند.

دکتر کریمی مدیر مرکز نوآور نیز به گیاهی، طبیعی و برپایه آب بودن این محصول اشاره می کند و می گوید: شرکت تمام صنعت تهران که فناوری تولید این محصول را دراختیار دارد با دارا بودن مرکز رشد نوآری مشترک در ایران، آلمان وکانادا و ارتباط مستقیم با پژوهشگاه‌های معتبر دنیا موفق به تولید محلولی آنتی میکروبیال کاملا گیاهی شده است.

وی با اشاره به این که این محلول دارای تاییدیه سیب سلامت از سازمان غذا و دارو و مورد تایید آزمایشگاه‌های معتبر بین المللی است ادامه می دهد: قابلیت نزدیک به صددرصدی از بین بردن قارچ، ویروس و باکتری از مشخصه‌های این محصول است.

دکتر علیرضا زالی تولید محلول تمام ارگانیک ضدعفونی کننده با استفاده از ظرفیت‌های اقلیمی، دانش فنی پیچیده، سازگار با محیط زیست و اخذ استاندارهای لازم توسط محققان داخلی را باعث افتخار می داند و معتقد است: فعالیت‌های پژوهشگران در پارک فناوری پردیس غرورانگیز است. توجه بیشتر و رفع موانع پیش روی پژوهشگران کشور به معنای تبلیغات تجاری صرف نیست، بلکه این مهم می‌تواند انگیزه پژوهشگران جوان را در راستای اهداف مترقی کشور بیشتر کند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا با بیان این که توسعه صنعت و ارتباط مؤثرتر با علم و دانش یکی از حلقه‌های مفقوده پژوهش در سال‌های اخیر است، می گوید: بستر مطلوبی که پارک‌های علم و فناوری برای محققان ایجاد می‌کنند، می‌تواند کشور را بیش از پیش به رشد و بالندگی و بلوغ علمی و صنعتی نزدیک کند. 

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved