پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
تغذیه و سلامت
تاریخ:06 شهریور 1399 - 20:02
کد خبر: 37

مزاج شناسی و مصرف غذای نذری

متخصصان طب سنتی با نگاهی جامع به مزاج افراد نسخه های پیشگیرانه ای برای کاهش عوارض جانبی مصرف برخی از غذاها و خوراکی ها  می پیچند، خوراکی های محرمی هم از این قاعده مستثنی نیستند

به گزارش حکیم نیوز: غذای نذری یکی از فصل مشترک هایی است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت، خورشت هایی مثل قیمه که پای ثابت سفره های تکیه های ماه محرم هستند، کمتر کسی را به سمت خودش نمی کشاند، هرچند امسال شیوع بیماری کرونا، سنت نذری پختن را تا حدود نسبتا زیادی تحت الشعاع خود قرار داده است؛ اما با این حال طبخ و توزیع غذای گرم مطابق اصول بهداشتی همچنان طبق روال هرسال انجام می شود.

متخصصان طب سنتی با نگاهی جامع به مزاج افراد نسخه های پیشگیرانه ای برای کاهش عوارض جانبی مصرف برخی از غذاها و خوراکی ها  می پیچند، خوراکی های محرمی هم از این قاعده مستثنی نیستند در این میان نباید فراموش کرد که طب سنتی بر اصل شناخت مزاج و تطبیق شیوه زندگی بر اساس آن تأکید دارد و هر فرد باید در هر زمان و مکانی برای حفظ سلامت خود مزاجش را بشناسد. گاهی در غذاهای نذری برای طعم و عطر بیشتر از ادویه های تند به خصوص فلفل استفاده می شود، این ادویه برای گرم مزاجان و کسانی که آلرژی دارند، زیان آور است ضمن اینکه بهتر است از مصرف غذاهایی که رنگ و بوی تندی دارند و ممکن است زکام و یا بیماری های نظیر آن را تشدید کند هم پرهیز شود.

اگر گوشت گاو در غذاهای نذری استفاده می شود باید دقت کنیم که این گوشت هضم سختی دارد؛ اگر مزاجتان با این نوع گوشت همخوانی ندارد و دچار مشکلات گوارشی می شوید بهتر است از خوردن آن اجتناب کنید و از ترکیبات دیگر خورشت استفاده کنید؛ البته افرادی که اضافه وزن دارند هم باید برنج کمتری در این روزها مصرف کنند.

اما بعد از صرف غذای نذری برای هزم غذا، بهتر است با اعتنا به مزاجتان نوشیدنی ها و خوراکی های مناسب مصرف کنید، به طور مثال افراد سرد مزاج مقداری انجیر، بادام خام، پسته و مویز به همراه خود داشته باشند و افراد دارای مزاج گرم برگه میوه هایی مثل زردآلو، هلو و لیموترش مصرف کنند.

نکته مهم دیگر این است که از خوردن غذاهای نیم پز پرهیز کنید؛ زیرا این غذاها دستگاه گوارش را دچار مشکل می کند و در شرایط فعلی نیز که مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی  پرخطر است، باید تا حد امکان با استفاده از توصیه های پیشگیرانه از سلامتی خود مراقبت کنیم و به عزاداری بپردازیم.

 

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved