پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
جهان سلامت
تاریخ:15 آبان 1399 - 01:31
کد خبر: 331

تاثیر گل یاس بر درمان کرونا

محققان چینی یافته اند که جوشانده گل یاس می تواند به طور مستقیم SARS_COV2 را هدف گرفته و ویروس را مهار کند و از تکثیر آن جلوگیری کند.

حکیم نیوز: در دستاوردی مطالعاتی در آزمایشگاه بالینی توسط محققان چینی از دانشگاه نانجینگ و موسسه ویروس شناسی وهان و دومین بیمارستان در نانجینگ که تحت حمایت خبری واحد دارویی تایلند متوجه شدند که گل یاس می تواند با ویروس کرونا مقابله کند.

محققان بر این باورند که یک مولکول کوچک RNA جذب شده در جوشانده گل یاس میتواند به طور مستقیم SARS_COV2 را هدف گرفته و ویروس را مهار کند و از تکثیر آن جلوگیری کند.

به اعتقاد آنها، نوشیدن جوشانده باعث تسریع و تغییر در روند بیماری فرد مبتلا شود.

عوارض مصرف زیاد دمنوش گل یاس

بوی شیرین و طبع گرم دارد. آرامبخش بسیار خوبی است و باعث تسکین اعصاب می شود. گل یاس از سردرد جلوگیری و کم کاری تیروئید رو هم درمان می کند.

دمنوش گل یاس حالت اسیدی دارد از همین رو مصرف آن به صورت ناشتا توصیه نمیشود. همچنین قبل از رانندگی از دمنوش یاس مصرف نکنید زیرا لینانول موجود در آن باعث گیجی می شود.

این گیاه دارای کافئین بوده و مصرف بیش از حد آن باعث بدخوابی و حتی ایست قلبی شود.

منبع|Thailand medical

مریم جنتی

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved