پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
جهان سلامت
تاریخ:20 مهر 1399 - 21:38
کد خبر: 177

شتر بومی آمریکای لاتین درمانی برای کرونا

نتایج یک تحقیق علمی در انگلستان نشان می دهد که آنتی بادی های گرفته شده از خون لاما یا شتر بی کوهان در خنثی کردن کرونا ویروس و جلوگیری از ورود این ویروس به سلول های انسانی مؤثر است

به گزارش حکیم نیوز: لاما شتر اهلی و  بومی آمریکای جنوبی است که بدون کوهان بودن این حیوان را از سایر گونه ها متمایز می کند، لاما به خاطر ویژگی های منحصر به فرد بدنی، مورد توجه پژوهشگران قرار می گیرد، یکی از دلایل این توجه آن است که لاماها معمولا آنتی بادی های بسیار کوچکی به نام نانوبادی ها تولید می کنند که نسبت به آنتی بادی هایی که بدن انسان تولید می کنند، کوچکتر هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، نتایج آزمایش هایی که دانشمندان انگلیسی بر روی این نانوبادی ها انجام داده اند نشان می دهد که این نانوبادی ها به صورت طبیعی تولید می شوند و دانشمندان می توانند با پیوند زدن این نانوبادی ها به پروتئین اسپایک ویروس کرونا، این ویروس را خنثی کرد و از ورود آن به سلول های انسانی جلوگیری کرد.

محققان دانشگاه ردینگ در انگلیس که این تحقیق را انجام دادند، معتقدند که از این نانوبادی های مشتق شده از خون لاما در نهایت می توان به عنوان درمان برای انسان های مبتلا به موارد شدید کووید۱۹ استفاده کرد.

پژوهشگران در این مطالعه دو نانوبادی از خون لاما را به نام Fifi گرفتند. آنها این نانوبادی ها را به گونه ای تنظیم کردند که پروتیین اسپایک را در سطح ویروس کووید۱۹  هدف قرار دهد این محققان طی فرایند پژوهشی متوجه شدند که این نانوبادی ها با موفقیت مانع چسبیدن این ویروس به گیرنده در سطح سلول های انسانی می شوند.

براساس این گزارش، مطالعات روی آنتی بادی های گرفته شده از لاما هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و رسیدن به مرحله آزمایشات انسانی آن معمولا به یک یا چند سال زمان نیاز دارد.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved