پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
جهان سلامت
تاریخ:17 مهر 1399 - 02:49
کد خبر: 167

پنل تخصصی، پروتکلی را برای درمان گیاهی کرونا تایید کرده است

کمیته تخصصی منطقه ای طب سنتی، بر اساس آزمایشات بالینی، پروتکلی را برای درمان گیاهی کرونا تأیید کرده است.

حکیم نیوز:  کمیته تخصصی منطقه ای طب سنتی که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری و کمیسیون امور اجتماعی اتحادیه آفریقا تشکیل شده است، صحت آزمایشات بالینی فاز سه این کمیته را که پیرامون پروتکلی برای درمان گیاهی کرونا است تأیید کرده؛ از سوی دیگر هیئتی برای نظارت بر اطلاعات و ایمنی این آزمایشات بالینی تشکیل شده است.

دکتر پروسپر توموسییم (Dr Prosper Tumusiime) مدیر مجموعه بهداشت جهانی در دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در آفریقا، در این زمینه گفت: شروع 19COVID ، مانند شیوع ابولا در غرب آفریقا، نیاز به تقویت سیستم های بهداشتی و تسریع برنامه های تحقیق و توسعه، در مورد طب و داروهای سنتی را برجسته کرده است.

وی با بیان این که اگر یک محصول طب سنتی ایمن، کارآمد و دارای کیفیت مطمئن باشد، سازمان بهداشت جهانی توصیه تولید محلی آن را در مقیاس گسترده دنبال خواهد کرد، افزود: تا این لحظه تصویب اسناد فنی، این اطمینان را حاصل می کند که شواهد بالینی قابل قبول جهانی درباره اثربخشی داروهای گیاهی برای درمان COVID-19  بدون این که ایمنی شرکت کنندگان به خطر بیفتد، وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که پروتکل عمومی کارآزمایی بالینی بلافاصله بعد از تأیید نهایی توسط دانشمندان منطقه مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که مردم می توانند از پتانسیل طب سنتی در برخورد با بیماری همه گیر COVID19 بهره مند شوند.

دکتر پروسپر توموسییم (Dr Prosper Tumusiime) خاطر نشان کرد: از طریق انجمن تنظیم مقررات واکسن آفریقا اکنون یک معیار وجود دارد که براساس آن آزمایشات بالینی داروها و واکسن ها در منطقه در کمتر از 60 روز قابل ارزیابی و تأیید است و ما برای ارزیابی این دارو باید این زمان را سپری کنیم.

لازم به ذکر است، در مورد کیفیت، ایمنی و اثربخشی داروهای گیاهی برای 19COVID؛ 25 عضو کمیته مشاوران متخصص منطقه ای طب سنتی برای 19 COVIDوظیفه حمایت از کشورها را برای تقویت تحقیق و توسعه درمان های مبتنی بر طب سنتی علیه این ویروس و ارائه راهنمایی در مورد اجرای پروتکل های مصوب برای تولید شواهد علمی دارند. اعضای این کمیته شامل: مقامات نظارت ملی بهداشت جهانی، متخصصان طب سنتی، بخش های بهداشت عمومی، دانشگاه ها، مشاغل پزشکی، داروسازی و سازمان های مدنی کشورهای عضو هستند.

گفتنی است کارآزمایی های بالینی فاز سه این آزمایشات، در ارزیابی کامل ایمنی و کارایی یک محصول پزشکی جدید بسیار حائز اهمیت است. از طرفی تا امروز، پنل ایمنی و نظارت بر داده ها این اطمینان را حاصل می کند که داده های مطالعات صورت گرفته به صورت دوره ای براساس ایمنی شرکت کنندگان بررسی می شود؛ همچنین توصیه هایی در مورد ادامه، اصلاح یا خاتمه آزمایش براساس ارزیابی داده ها در دوره های از پیش تعیین شده در طول مطالعه ارائه خواهد شد.

 

منبع: سازمان بهداشت جهانی (WHO)

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved