پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
زندگی سلامت
تاریخ:09 مهر 1399 - 20:35
کد خبر: 134

متخصص طب مکمل بیان کرد: سبک زندگی سالم، عاملی برای در امان ماندن از بیماری ها

مدرس طب مکمل: افراد باید از مواد زودهضم و مغذی استفاده کنند و از تعدد وعده‌های غذایی خودداری کنند زیرا منجر به اختلال در دستگاه گوارش و ایجاد سوء هاضمه می شود

به گزارش حکیم نیوز: امروز بسیاری از افراد، زندگی خود را بدون در نظر داشتن سبک زندگی سالم سپری می کنند، غافل از آن که بسیاری از بیماری هایی که در طول زندگی روزمره دچار آن می شوند نتیجه، همین سبک زندگی ناسالم است. مریم نواب زاده  در این رابطه گفت: داشتن یک زندگی سالم طولانی تصادفی نیست، درست مانند بسیاری از چیزهای باارزش دیگر است و افراد با داشتن سبک زندگی سالم می ‌توانند از آسیب بسیاری از بیماری ‌ها در امان بمانند.

این متخصص طب مکمل تأکید کرد: رعایت آداب خوردن و آشامیدن در سیستم گوارش سالم، تاثیرگذار است. انتخاب و آماده کردن مواد غذایی برای وعده‌ ها بسیار مهم است. افراد وعده شام را باید در ابتدای شب میل کنند.

نواب زاده با اشاره به این نکته که وعده‌ ها باید براساس گرسنگی باشند، خاطرنشان کرد: بدن‌ های امروزی به علت سبک زندگی، انرژی بسیاری مصرف نمی‌ کنند؛ بنابراین باید غذاها زودهضم باشند.

وی هشدار داد: تعدد وعده‌ های غذایی توصیه نمی ‌شود؛ چرا که این امر کار دستگاه‌ های دفعی را دچار اختلال می‌ کند.

این مختصص طب مکمل در ادامه به بیان اهمیت وعده صبحانه و شام پرداخت و بیان کرد: وعده ظهر می‌ تواند غذای سبک همراه با میوه باشد و مصرف مغزها را نباید از یاد برد.

نواب زاده خاطرنشان کرد: افراد باید از مواد زودهضم و مغذی استفاده کنند. همچنین تعدد وعده ‌های غذایی، استفاده از غذاهای دیرهضم و فست فودها جز اختلال در دستگاه گوارش و ایجاد سوء هاضمه عایدی دیگری برای افراد نخواهد داشت.

وی یادآوری کرد: غذاهای فست فودی، خشک و یبوست زا هستند و برای در امان ماندن از بیماری‌ هایی چون کرونا باید به دنبال سبک زندگی مطلوب و مناسب بود تا سطح ایمنی بدن افزایش یابد.

این متخصص طب مکمل با بیان این که غذا باید کامل جویده شود و خوردن مایعات با غذا حداقل یک تا دو ساعت باید فاصله داشته باشد گفت: افراد باید قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن کشیده و غذا را خوب بجوند.

نواب زاده تصریح کرد: متأسفانه سرعت زندگی‌ های امروزی، بر روی سرعت غذا خوردن نیز تأثیرگذار بوده و این امر باعث التهابات معده و اختلالاتی چون کبد چرب می ‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: وقتی فرد غذا را خوب نمی‌ جود، بزاق که بدرقه کننده غذاست، به خوبی ترشح نمی ‌شود و در هضم غذا اختلال ایجاد می ‌کند و اگر مصرف غذا با نوشیدنی‌ هایی چون دلستر و نوشابه همراه باشد نیز این اختلال را بیشتر می‌ کند.

این متخصص طب مکمل در پایان اظهار کرد: افراد به جای مصرف قرص ‌های ویتامین برای مقاومت در برابر کرونا بهتر است از غذاها و میوه‌ های حاوی ویتامین استفاده کنند؛ چرا که مصرف قرص‌ های زیاد نیز می‌ تواند برای بدن عارضه‌ ساز باشد.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved