پايگاه خبري تحليلي حکيم نيوز | Hakim news
بیماری و درمان
تاریخ:07 مهر 1399 - 23:00
کد خبر: 129

متخصص طب سنتی: بدخوابی و بی خوابی باعث ضعف سیستم ایمنی می شود

نبی میبدی: تغییر برنامه خواب باعث میشود افراد دچار ضعف سیستم ایمنی بدن شوند

به گزارش حکیم نیوز: امروزه پژوهشگران در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که خوابیدن راهکاری مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن است، خواب آسوده می‌تواند سلاحی در مقابل ویروس کرونا باشد. در این روز‌ها همزمان با شیوع کرونا ویروس که بسیاری از افراد دچار استرس و نگرانی هستند، ممکن است سیستم خواب و به تبع آن سلامت بدن با خطر جدی مواجه شود. تحقیقات جدید نشان داده است که اختلال خواب می‌تواند سلامتی سیستم ایمنی بدن را به خطر بیندازد.

راضیه نبی میبدی متخصص طب سنتی در اینباره بیان کرد: در روز‌های شیوع ویروس کرونا بدخوابی و بی خوابی باعث ضعف سیستم ایمنی می‌شود؛ بنابراین خواب کافی راهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

به گفته این متخصص طب سنتی تغییر برنامه خواب افراد، که شب‌ها بیدار هستند و روز‌ها استراحت می‌کنند باعث می شود افراد دچار ضعف سیستم ایمنی شوند.

وی در پایان تاکید کرد: شش تا ده ساعت خواب برای افراد لازم است و اگر در طول روز به خواب نیاز دارند، باید بعد از طلوع آفتاب و قبل از اذان ظهر بخوابند.

حکیم نیوز، نخستین پایگاه خبری طب سنتی و مکمل ایران است که با هدف احیای گنجینه عظیم این دانش و بهبود سطح کیفی زندگی ایرانیان، در سال 1399 با همت متخصصین جوان این عرصه تأسیس شد.

خبرنامه

برای دریافت مطالب جذاب و بروزرسانی ها مشترک خبرنامه حکیم شوید

© 2021 Hakim' News Agency. All rights reserved